Wielka Historia Polski Grzegorz Kucharczyk

ISBN:

Published: 2012

Hardcover

480 pages


Description

Wielka Historia Polski  by  Grzegorz Kucharczyk

Wielka Historia Polski by Grzegorz Kucharczyk
2012 | Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 480 pages | ISBN: | 4.29 Mb

Prawdziwe kompendium wiedzy o dziejach Polski, od czasów legendarnych, po wydarzenia najnowsze, związane z katastrofą smoleńską i jej konsekwencjami. znakomita i wciągająca narracja, ale także mnóstwo niezwykle pomocnych ilustracji, map, not,MorePrawdziwe kompendium wiedzy o dziejach Polski, od czasów legendarnych, po wydarzenia najnowsze, związane z katastrofą smoleńską i jej konsekwencjami. znakomita i wciągająca narracja, ale także mnóstwo niezwykle pomocnych ilustracji, map, not, biogramów, dokumentów i wielu innych atrakcyjnych form ułatwiających poznawanie naszych dziejów.

Publikacja nie uciekająca od najbardziej gorących i kontrowersyjnych tematów w naszej historii ale też nie kryjąca dumy z tej przeszłości i głębokiej zachęty do budowania tej wspólnoty, która rodziła się wraz z chrztem Mieszka I i koronacją Bolesława Chrobrego, potwierdzała swoją wielką pozycję pod Grunwaldem, Kłuszynem i Wiedniem, walczyła o odzyskanie wolności w powstaniu listopadowym i styczniowym , broniła niepodległości w wojnie bolszewickiej i w kampanii wrześniowej, w Armii Krajowej, i w zmaganiach żołnierzy wykletych i odzyskała swoją suwerenność wraz ze zrywem Solidarności i pod duchowym przywództwem Jana Pawła II.

Na tej długiej drodze Autor bardzo rzetelnie rozkłada akcenty w stawaniu się historii. Bo choć budują ją ludzie, a uzewnętrznia się ona w wydarzeniach, to stoją za nia zawsze idee. To także dlatego ta historia jest tak ciekawa.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Wielka Historia Polski":


centrumfiskalne.pl

©2010-2015 | DMCA | Contact us